Новини УФСІ


 • 04/12/2018
  Use of modern construction technologies and materials has been discussed with representatives of Henkel Bautechnik Ukraine in USIF’s Head Office

  Читати далі...


 • 03/12/2018
  Використання сучасних будівельних технологій та матеріалів обговорювалось у Центральному офісі УФСІ з представниками компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)»

  Читати далі...

Тендери


 • Запрошення до участі у тендері договір підряду на виконання будівельних робіт № CP-W-1400240-KFW

  Читати далі...


 • Повідомлення про присудження договору № CР-W-1300328-KFW

  Читати далі...

Заступник виконавчого директора УФСІ взяв участь у «круглому столі», де обговорювалась реалізація права ВПО на житло
26/09/2018
787

Заступник виконавчого директора УФСІ взяв участь у «круглому столі», де обговорювалась реалізація права внутрішньо переміщених осіб на житло

25 вересня 2018 року у Києві, за сприяння Ради Європи, проведено «круглий стіл», де обговорювалися питання, пов’язані з реалізацією права внутрішньо переміщених осіб на житло. У «круглому столі» взяли участь близько 100 представників центральних, регіональних і місцевих органів влади, державних, громадських і міжнародних організацій та наукових установ. УФСІ на цьому заході представляв заступник виконавчого директора Олег Овчінніков. Він був ключовим доповідачем сесії «Забезпечення права ВПО на тимчасове житло: механізми, регіональний досвід та законодавчі ініціативи».

Під час свого виступу Олег Овчінніков поінформував присутніх про стан і перспективи реалізації Проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури – УФСІ.V» у містах Києві і Львові та у Харківській, Дніпропетровській і Запорізькій областях (міні-презентація додається). Він також повідомив про підготовку Українського фонду соціальних інвестицій до виконання наступного Проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури – УФСІ.VI». Його буде впроваджено у відповідності з Проектною та фінансовою Угодою укладеною 19 квітня 2018 року між Міністерством соціальної політики України, Українським фондом соціальних інвестицій та Німецькою державною кредитною установою для розвитку – банком KfW.

Заступник виконавчого директора зазначив, що Проект УФСІ.V незабаром завершується і це передбачає введення об’єктів в експлуатацію та розподіл спорудженого (відновленого) житла. Він наголосив, що у відповідності з укладеними угодами з донором, кошти згаданих вище проектів мають цільове призначення і спрямовуються на забезпечення житлом виключно внутрішньо переміщених осіб.

Водночас, аналіз документів місцевих органів влади щодо розподілу житла свідчить, що при їх розробці, вони спираються на положення Постанови КМУ від 31.03.2004 №422 (зі змінами і доповненнями) «Про затвердження Порядку формування фондів житла для тимчасового проживання та Порядку надання і користування житловими приміщеннями з фондів житла для тимчасового проживання». Завдяки внесеним до цієї Постанови змінам у січні поточного року (Постанова КМУ від 17.01.2018 №20), внутрішньо переміщені особи були віднесені до категорій осіб, які мають можливість отримання тимчасового житла.

Але як відзначив Олег Овчінніков, «першочергового права на забезпечення житловими приміщеннями з фондів житла для тимчасового проживання переселенцям надано не було. І на практиці, у зв’язку зі значною кількістю претендентів на тимчасове житло з числа осіб, які мають на це першочергове право, це означає, що внутрішньо переміщені особи взагалі не матимуть можливості отримати житло. Або лише невелика частина ВПО зможе реалізувати своє право на отримання соціального житла».

У цьому зв’язку заступник виконавчого директора УФСІ наголосив на необхідності щонайшвидшого доопрацювання та прийняття Постанови КМУ, проект якої було розроблено представниками відповідного Проекту Ради Європи та Українського фонду соціальних інвестицій. Проектом Постанови передбачено створення окремого житлового фонду для внутрішньо переміщених осіб, а також порядок його формування та розподілу (проект Постанови додається).

Олег Овчінніков закликав присутніх на заході представників Міністерства соціальної політики і Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб активно долучитися до цієї роботи і надати необхідне сприяння у прискоренні розгляду та прийнятті документу Кабінетом Міністрів України.

787_1
787_2
787_3